BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

KRŪTŲ DIDINIMAS: AR NE PER DIDELĖ MEILĖS KAINA?

Nors iš pirmo žvilgsnio tema, kuria kalbėsiu, atrodo  moteriška, tačiau straipsnis skirtas ir vyrams. Kodėl vyrams? Nes dažnai būtent jie pastūmėja savo “mylimas” moteris (klausimas kiek labai jos tada mylimos) tokiems skausmingiems sprendimams ir nemeilei savo kūnui.. Tiek merginos tiek vaikinai vis dažniau pamina naturalų žmogau kūno grožį ir seka šabloniškais idealais: apnuogintais merginų kūnais su milžiniškomis krūtinėmis, kuriuos mes matome televizijos reklamose, žurnalų paveikslėliuose, scenoje bei kažkodėl siejam juos su išskirtiniu seksualumu.

(STRAIPSNYJE PATEIKIAMA VAIZDINĖ MEDŽIAGA ŠOKIRUOJA, TODĖL SILPNŲ NERVŲ SKAITYTOJAMS REKOMENDUOJAMA NEŽIŪRĖTI).

Krūtys visada buvo vienas reikšmingiausių moteriškumo simbolių, tikriausiai būtent tai ir buvo vienu iš veiksnių (be televizijos ir žurnalų kuriamo spaudimo moterims) nulėmusių krūtų didinimo operacijų populiarumą visame pasaulyje. Nepaisant to, mano manymu, požiūris į krutų svarbą yra stipriai perdėtas, o seksualumo įvaizdžiai tapo stipriai iškreipti. Bėgant metams net ir dailios krūties forma kinta: sumažėja stangrumas, krūtis nusileidžia ir suplokštėja. Tačiau moterys nori visą laiką išlikti jaunos ir patrauklios. Čia joms į pagalbą atskuba plastikos chirurgas. Tik ar tai nėra kraštutinumas, kurio pasekmės vėliau skausmingesnės nei ryžtas operacijai?..

Pirmiausiai supažindinsiu Jus su galimais krutų implantų tipais. Plastinėje chirurgijoje naudojami trijų rūšių implantai: fiziologiniu tirpalu pripildyti implantai, silikono geliu pripildyti implantai ir neseniai Lietuvoje atsiradę hidrogeliu pripildyti implantai.

 1. Fiziologiniu tirpalu pripildyti implantai - tai fiziologinio vandens pripildytas specialus apvalkalas (steriliu sūriu vandeniu). Pagrindinis vandens implantų privalumas, pabrėžiamas plastikos chirurgų - jie yra nekenksmingi organizmui, nes net plyšus implanto apvalkalui vanduo patenka į organizmą, kur iš karto rezorbuojasi. Deja visada yra vienas BET… „„vandens pripildytas maišas” čiuopiant savo konsistencija toli gražu neprilygsta natūraliam krūtinės audiniui, be to, yra žymiai sunkesnis už tikrą krūtį (500 gramų), nenatūraliai atrodo ir bėgant laikui po truputį sunkiasi į audinius, todėl praranda savo formą ir apimtį”, - teigia G. Rauba.
 2. Silikono geliu pripildyti implantai atrodo labai natūraliai ir liečiant juos sudėtinga atskirti nuo natūralaus krūtinės audinio. Tačiau moterims nereikėtų per ne lyg džiūgauti ir šiuo atradimu, nes silikoniniai implantai taip pat turi kelis trūkumus: silikonas nėra laidus rentgeno spinduliams, todėl po operacijos labai sunku atlikti profilaktinį krūtinės audinių patikrinimą - mamografiją, kuri padeda laiku diagnozuoti krūtų audinio patologinius, vėžinius pakitimus. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog moterims, nuo 35 metų profilaktiniai patikrinimai yra privalomi. Be to, silikonas yra organizmui „svetima” medžiaga, todėl kaip matysite vėliau sukelia atitinkamas komplikacijas, atmetimo reakciją. Labai svarbu žinoti, kad plyšus silikono implantui reikalinga skubi operacija - implanto ir jo turinio - silikono gelio pašalinimas. Dėl šių priežasčių plastinėje chirurgijoje buvo pradėti kurti nauji implantai, kurie būtų nekenksmingi ir natūraliai atrodytų.
 3. Tokiu būdu 1994 metais medicinos prekės gaminanti Prancūzijos kompanija „Arion Laboratoires”, rinkai pateikė naujus implantus, pripildytus specialia medžiaga - hidrogeliu, kuris jungia savyje geriausias anksčiau sukurtų implantų savybes: silikoninių implantų tikroviškumą ir fiziologinio vandens pripildytų implantų nekenksmingumą. Hidrogeliu pripildyti implantų gamybai naudojama natūralios kilmės medžiaga - elastinis hidrogelis. Dėl savo sudėties (92 proc. pasūdyto vandens ir 8 proc. nekenksmingų polisacharidų) chirurgų teigimu hidrogelio implantai yra visiškai nekenksmingi. Jeigu dėl kokių nors priežasčių, pavyzdžiui, patekus į avariją, šio implanto kapsulė plyšta, hidrogelis skyla į vandenį ir rezorbuojasi. Kitas šių implantų privalumas - hidrogelio medžiagos klampumas ir elastingumas visiškai nesiskiria nuo natūralių krūtų. O svarbiausia, tikina G. Rauba, hidrogelio implantai yra laidūs rentgeno spinduliams.

Implantai taip pat skiriasi ir savo forma. Jie gali būti kamuoliuko ar lašo formos. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog lašo formos implantai atrodo natūraliausiai, tačiau yra vieni brangiausių. Priešoperacinių konsultacijų metu kiekvienai pacientei yra individualiai parenkami jai labiausiai tinkantys implantai, aptariama operacija, pooperacinis periodas, galimi šalutiniai veiksniai, numatomas galutinis operacijos rezultatas, t.y. pooperacinis krūtų dydis ir forma, deja, rezultatai tikrai ne visada džiuginantys.

Paskutiniais metais JAV kasmet atliekama daugiau 100 000 implantų įdėjimo operacijų, o iš viso šioje šalyje jau atlikta daugiau nei 2 mln. tokių chirurginių procedūrų, tad plastinė chirurgija tampa viena populiariausių specialybių.

Planuodamas pataisyti krūties kontūrus, plastikos chirurgas turi įsivaizduoti idealų krūties modelį ir suvokti, kiek galima „pritempti” realybę prie šio modelio kiekvienu konkrečiu atveju, tačiau dažnai plastikos chirurgui tenka taisyti savo kolegos padarytas klaidas.

Įdomu tai, jog pastebėtas pacienčių noras padidinti krūtis daugiau nei tai derintųsi su viso kūno harmonija. Mažos krūtys ilgai psichologiškai slegia moteris, ir jų norai primena išalkusio žmogaus nesusilaikymą pamačius skanų patiekalą. Tiesa, retai įvyksta, kad pacientė grįžta pas plastikos chirurgą, skųsdamasi, jog implantai per dideli- dažniau ištinka priešingai.

Vienas iš daugiausiai neraminančių pacienčių klausimų yra silikoninio implanto karcinogenezės, t. y. galimo krūties suvėžėjimo po operacijos galimybė. Ši problema 1987 m. sukrėtė plastikos chirurgų ir silikoninių implantų gamybos firmų veiklą bei operuotų moterų psichologinę būklę, kuomet eksperimento būdu ištyrus žiurkes, kurioms buvo implantuotas silikono gelis, paaiškėjo, kad net 23 proc. jų išsivystė sarkoma. Nepaisant to, mokslininkai teigia, jog jau anksčiau buvo žinoma, kad tokie augliai išsivysto graužikams implantavus ir kitas medžiagas: nailoną, polisteraną, stiklą, metalą. Buvo prisiminta, kad silikonas žmonėms jau seniai naudojamas dirbtiniams sąnariams, kraujagyslių protezams, drenams, akių lęšiukams, implantuojamiems širdies stimuliatoriams, varpos ir sėklidės protezams gaminti kaip nealergiška, organizmo gerai ir ilgai toleruojama medžiaga. Visa tai skamba taip gražiai ir raminančiai, jog Jūs visi tikriausiai užmiršote mano minėtą esminį silikono trūkumą: NEPRALAIDUMĄ RENTGENO SPINDULIAMS, kas atima galimybę moteriai laiku diagnosuoti vėžinius susirgimus.

KOMPLIKACIJOS:

Dabar šiek tiek apie komplikacijas, kurias dažniausiai garsios pastinės chirurgijos klinikos nutyli ir nenusisekusių rezultatų neviešina. Dažniausia komplikacija po operacijos - hematoma. Saikingas pakraujavimas į implanto guolį neišvengiamas, tačiau kitą dieną jis paprastai nutrūksta, ir drenai pašalinami. Tačiau, jei kraujavimas tęsiasi, drenai dar palaikomi kelias dienas, nes likus implanto guolyje ir mažam kiekiui kraujo, yra didesnė galimybė ateityje susidaryti kapsulės kontraktūrai.

HEMATOMOS REZULTATAI
Hematoma - kraujavimas į implanto guolį

Praėjus 6-10 m. po operacijos, esminė komplikacija yra implantą supančios kapsulės kontraktūra. Sukietėjus šiai kapsulei, implantas atsiduria kieto koloidinio apvalkalo gniaužtuose, ir krūtis tampa tarsi „medinė”, jaučiamas didžiulis skausmas. Yra žinoma, kad tokia komplikacija įdėjus lygaus paviršiaus implantus po 10 metų ištinka beveik pusę operuotų moterų. Tokiais atvejais operuojama, išpjaunama kapsulė ir implantai pakeičiami naujais..

IŠĖMUS SKAUSMĄ SUKELIANČIUS IMPLANTUS
IŠĖMUS SKAUSMĄ SUKELIANČIUS IMPLANTUS

Pacientės nepasitenkinimą gali sukelti ir nepakankamas estetinis operacijos rezultatas - tai implanto dispozicija, kontūrų deformacija, užsitęsęs pooperacinis skausmas. Esant didesnio laipsnio tokiems sutrikimams, taip pat gali būti atliekama pakartotinė operacija. Beje, jei krūtų asimetrija buvo prieš operaciją, ji dažnai išlieka ir po jos. Pakartotinė operacija atliekama ir tais atvejais, kai pacientė nori pakeisti implantą didesniu.

TAD AR VERTAS KELETO METŲ “GROŽIS” JŪSŲ KANČIŲ IR AR VYRAS, NUOLAT PRIEKAIŠTAUJANTIS DĖL PER MAŽOS KRŪTINĖS, TIKRAI TAS, KURIO JUMS REIKIA IR JUS TIKRAI MYLI?

Patiko (65)

Rodyk draugams

komentarai (8) | “KRŪTŲ DIDINIMAS: AR NE PER DIDELĖ MEILĖS KAINA?”

 1.   senė rašo:

  RŪtos rūtos krūtos tos, na šiaip tai lietuvos simbolis… Šiaip minčių dėka reikia bandyti sau pasididinti jas, na aš taip ir dariau be galo užkniso, bet nenorėjau būti plokščia…( mintimis didinausi ir auginausi krūtis, nors jos labai nepaklusnios…) rūtos Rūtos Rūtos krūtos lietuviškas simbolis jos :} ( bet šiais laikais ne kiekviena savo darželyje auginasi tas rūtas, tad ir nereikia tikėtis kad krūtinė aukgs didesnė…( krūtinė irgi reaguoja atitinkamai.)..

 2.   senė rašo:

  reikia tam tikrus pratimus daryti kad krūtinės srityje užaugtų labai daug raumenų. Tuos pratimus daryti reikia labai ir labai iš lėto tai tikrai ne greičio ir ne jėgos pratimai. Na o paskui galima nustoti sportavus, - tada ant krūtinės ima kauptis riebalai ir ji tampa labai graži. Na šiaip raumenų valgymo ir t.t. dėka labai daug ką gali pakeisti savyje( tik kaulų storis ar plonis tai jau nepasikeis, - kaulai ir kaulijimai įgimta…
  Šiaip jei vyras galvoja kad tu neturi pieno; reikia jį įtikinti; kad tavoji peristaltika (Peris (angl. perry; pranc. poiré), kriaušių sidras - alkoholinis gėrimas, gaminamas rauginant kriaušių sultis. Peris yra panašus į sidrą, nes gamina tokiais pačiais technologiniais metodais ir gėrimų stiprumas vienodas (iki 8,5% tūrio). Todėl kartais naudojamas ir pavadinimas kriaušių sidras.)

  yra neįtikėtinai gera( kai tik jis įsitikins pasitenkins ir maža krūtine).`oo OO oo OO oo`

 3.   katia rašo:

  sweiki,o kas tos per rutos?

 4.   simona sigita rašo:

  sweiki,kas apie meile dar kalba,jeigu wyrai myletu jie duotu panelems krutis,juk cia ne tik del grozia bet ir del patogumo merginos silikonu nori. Mano draugas sako kad myli bet uz krutines sutwarkyma nemoka,o man po waikelio krutine nebetobula.Neturiu pati pinigu o mano mylimasis mana nori man normaliu krutu bet gaili panigu,tj ar cia meile pasakykit man

 5.   baime rašo:

  ar tikrai tiesa raso apie krutu didinima noriu didintis bet bijau kad nenutiktu taip kaip cia raso.tik atsakykit tiesa

 6.   geriete rašo:

  baisios nuotraukos.
  noriu silikonu,bet… vistiek noriu:)

 7.   as rašo:

  ka as zinau dejausi jau antra karta silikonus pas vitku ir jokiu komplikaciju neistiko,nesigailejau,netrukde,ir nesigailesiu,gyvenimas pasikeite i geraja puse beje deka pasitikejimo padidejusio ir bendravimo,susiradau idomiu zmoniu kuriu deka gavau gera darba,ir kaip jie sako atkreipe i mane demesi nes buvau labai komunikabili spindejau pasitikejimu savo kalboje.o tokia anksciau nebuvau,atvirksciai….taip kad didinkites krutis ir pamatysit tikra gyvenima

 8.   Zita rašo:

  na krūtų didinimas vardan dydžio, gal ir negeras dalykas, bet būna atvejų, kai tarkim viena krūtis neišsivysčius, tuomet labai praverčia plastinė chirurgija. na arba kad ir pilvo plastika - dažnai labai naudinga procedūra.

Rašyk komentarą